Nevíš co o prázdninách? Pojeď s námi na tábor!

Hřiště s umělým trávníkem nebo les a louka? Zděná budova chatky a jídelny nebo podsadový stan a dřevěná kuchyň s jídelnou? Bázén v táboře nebo rybník či říčka na koupání? Pokud hlasuješ a spokojíš se vždy s tím „druhým“ umíme ti nabídnout jeden ze tří našich táborů, které v letošním roce pořádají naše oddíly.

Podrobnější souhrnnou nabídku našich táborů dnes i v minulosti naleznete zde!

Mostečtí skauti „rozbijí“ své tábory po celé republice. Během prázdnin se utáboří v Kryštofových Hamrech u Vejprt v Krušných Horách, v Nových Hamrech u Nejdku či v Líčově poblíž Benešova nad Černou v Novohradských Horách. Naše tábory se liší termínem a místem konání, zaměřením či věkem dětí, pro který je tábor určen. Vyberte si sami a kontaktujte vedoucí táborů.

Letní tábor 6.oddílu Čtyřlístek (samostatné informace i na stránkách oddílu)

 • místo: Líčov u Benešova nad Černou;
 • termín: 31. 7. – 13. 8. 2010;
 • cena: 3.100,- Kč (cena platná pro děti, které nejsou registrovány v organizaci Junák);
 • tábor určen dětem od 7 do 11 let
 • kontakt: Michal Tarant – michal.tarant@post.cz

Letní tábor 1. oddílu Šídla

 • místo: Kryštofovy Hamry;
 • termín: 7. 8. – 20. 8. 2010;
 • cena: 2.800,- Kč
 • tábor určen děvčatům od 11 let
 • kontakt: Alena Jiráková – a.jirakova@seznam.cz

Letní tábor 1. oddílu Dravci

 • místo: Nové Hamry;
 • termín: 24. 7. – 7. 8. /14. 8. 2010 (14 dní/21dní);
 • cena: 2.900,- Kč / 3.900,- Kč
 • tábor určen dětem od 7 let
 • kontakt: Ladislav Vrabec – ladislav.vrabec@seznam.cz

Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu jsou letní tábory trvající dva až tři týdny, kde se zúročí zkušenosti získané během roku. Na nich se děti především učí být platným členem týmu, osvojují si pravidla spravedlivého soupeření, ověřují praktické dovednosti i teoretické vědomosti. Zde se naučí vařit, pracovat se sekyrou a pilou, ovládat navigaci GPS, stavět stany a různé táborové stavby, starat se o sebe. Letními tábory vrcholí i oddílové hry a soutěže, podporují vztah k přírodě.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.