Výprava na Horní hrad – 1.oddíl Dravci

Náš oddíl má za sebou další z nejoblíbenějších výprav. Výpravu na Horní hrad. Právě zde se účastní nejvíce členů a ani letos tomu nebylo jinak. Pro atraktivitu této akce se také zúčastnila skupinka z jiných oddílu a dokonce kamarádi našich členů. I tomuto je náš oddíl příznivě nakloněn, ba dokonce to i vítá.

Také kdo by nechtěl prožít alespoň víkend na hradě ze 13. století? Na hradě plném chodeb a chodbiček, které zdobí expozice výtvarných a sochařských děl plnící prostory tajuplnou atmosférou. Málokdo by se nebál projít v noci těmito chodbami, obzvláště když některé sochy a obrazy ze sebe chrlí hrůzu. Ovšem, to vše díky panu Palackému, který spravuje a rekonstruuje hrad, a vlastně vrací hradu jeho tajemnou a původní starobylou podobu.

Zde úplná fotogalerie z výpravy – www.dravcimost.rajce.net

Už jsem se zmiňoval o účasti členů, kteří nenavštěvují náš oddíl, ale opomenul jsem například dva pejsky, které si sice oblíbili děti, ale neoblíbili se sami navzájem. Každou chvíli chtěli ukázat, kdo je pánem v tomto teritoriu. Vrcholem jejich vztahu se stalo ráno v den odjezdu, kdy si dokonce i chvíli hráli, těžko říct jestli proto, že byli zmateni z ranního hladu a nebo se ještě nerozkoukali z jejich spánku. Také děkujeme Šárce a Honzovi, rodičům Padáčka, kteří našemu oddílu pomáhají jak v organizačních záležitostech, tak fyzickou silou.

Již v pátek, v den příjezdu, nám Filda k večeru připravil táborák, sic tempo přípravy nenasvědčovalo tomu, že se ho dočkáme týž den, ale nakonec nás všechny překvapil. Sezení u táboráku nám Ondra zpříjemnil zpěvem a hraním na kytaru. Pozor, pro náš oddíl bylo příjemné konečně slyšet písničky dohrané do konce, bez falešných tónů a kvílení, které běžně slýcháme v hororech. Odvážlivci si zkrátili večer také noční bojovkou v prostorách hradu. No, a když jsme se vyčerpali hrou a u ohně zůstali ti, kteří se ještě neodebrali ke spánku, spustila se u ohně debata. Přes historii druhé světové války jsme se dostali k principům demokratického státu a skončili jsme u filozofických úvah nad existencí našeho vesmíru.

Spánek rušený jedním ze psů a jeho nejmenovaným majitelem nás připravil na brigádu, kterou jsme se odvděčili majiteli hradu, panu Palackému, za jeho pohostinnost. Z fotek lze snadno určit, že brigáda byla vyčerpávající a pan Palacký byl s výkonem velmi spokojený. Večer byl pak zpříjemněn návštěvou zpěvačky Evy Henychové, která v kapli nad hradem křtila své nové CD. Nejen její kouzelný hlas, akustika kaple a horká medovina zkrášlovala večerní křest, ale také závěrečné pouštění lampionků přání, které rozjasnili noční oblohu.

Den odjezdu. Asi si říkáte, že není možné, aby vás něco po předchozích dnech překvapilo. Máte pravdu. Nás čekala pouze brigáda podobná té včerejší, ačkoliv ne tolik náročná ani tak dlouhá. Po brigádě nás nasytil Láďovo guláš a pak už jsme vlakem a auty dobývali Most.

Nevím, jestli to každý cítil stejně, ale já jsem byl rád, že jsem se vrátil domů. Výpravu jsem si velmi užil, bavila mě, ale také mě vyčerpala a unavila. Tak to má být. V závěru bych chtěl poděkovat panu Palackému, že nám umožnil účast na tak zajímavém místě a také Šárce a Honzovi za pomoc našemu oddílu. (Pérák, Jiří Charvát)

Také budeme rádi, pokud se s námi podělíte o svůj zážitek z Horního hradu a nebo zanecháte svůj příspěvek v diskuzi.

Budete-li chtít, určitě navštivte Horní hrad jako celá rodina, je to pěkný výlet na víkendové odpoledne.