Výprava do Postoloprt – 1. Oddíl Dravci

(26. – 28. 2010)
Náš oddíl se o víkendu přesunul pomocí vlakové soupravy až do Postoloprt. Kupodivu malý počet účastníků vůbec nebránil vyčerpávajícímu zlobení, jež nás provázelo celou výpravu. Ubytováni jsme byli v Domu dětí a mládeže, spolu s tamní užovkou červenou, rybičkami, některými hlodavci, ba i želvičkami. Dokonce jsme zde mohli spatřit i Vydru, ovšem to už je člen našeho oddílu.  Naše Gabča si ochočila králíčka, který byl ještě čerstvě narozené štěňátko.Byli jsme nasyceni zábavou kolektivních her, kouzla pinčesu a Láďovými špagetami (vězte, že Láďa má kořeny v Itálii).
Při cestě zpět se s námi rozloučil nádražní automat, jenž byl obrněn přidanými kovovými deskami a pyšnil se nápisem:“Nedobývejte se do automatu, peníze jsou každý večer vybírány, děkujeme za pochopení.“ Rozhlédl jsem se po nádraží, ohlédl se po čekajících – a uznal jsem.