Svatováclavská výprava na Tiské stěny

w-tisa-2013-001

Poslední zářijový víkend podnikli mostečtí skauti 1. oddíl Dravci výpravu do skalního města v Tiských stěnách na Děčínsku. Skauti, především ti nejmenší světlušky a vlčata prolezli každou jeskyni, tunel,  průrvu a prohlubeň skalního města, jež vznikalo v mlhavých dálavách času na dně druhohorního moře, které pak miliony let utvářela síla eroze – Slunce, větru, deště a stromů  a společně se sopečnou činností vytvořily tuto kouzelnou a legendami opředenou scenérii hradeb pískovcových stěn,sloupů a tabulí, z jejichž vrcholů (613 m.n.m.), které se tyčí 70 metrů nad okolní krajinou, poskytují jedinečný výhled na krajinu a vrcholky Českého středohoří.

Družiny (-neboli šestky: Mufíci, Orlíci a Sokoli ) dětí, spolu s námi dospělými, se pod vedením Ládi Vrabce zhostili této sváteční Svatováclavské pouti se ctí. Pět hodin v ráji turistů a horolezců zakončili „slavnostním posvícením“ u táboráku s buřty. Nádherné počasí dopřálo všem výletníkům možnost prožít významný den české státnosti v přírodě, což je samo o sobě velikým svátkem, zvláště pak pro ty z mosteckých sídlišť. A možná, že na někoho doma opravdu čekala i posvícenecká husa…

Učastníci:

  • Mufíci: Muška, Liška, Máčenka, Smíšek, Vojta,
  • Sokoli: Kecal, Adam, Filip, Lukáš,
  • Orlíci: Samík, Daník a kamarád Dája, velká světluška Terka,
  • Dospěláci: Hoffy, Kary, Kamča, Jooky, Romana, Pavla, Eliza, Mullerovci, David a Láďa Vrabec kápo Dravec 🙂