Vánoční výprava Čryřlístku

Třetí adventní víkend byl pro Čtyřlístek ve znamení vánoční výpravy do Kadaně.

Snímek 002

 

Celý zápis z výpravy po rozkliknutí 🙂Vyrazili jsme v pátek v půl šesté narvaným rychlíkem z Mostu a v Chomutově se připojili i Kožíšek s Vranítkem a Kentem. U elektrárny Prunéřov nás ještě čekal rychlý přestup a pak už hurá za pět minut Kadaň. Na nádraží se k nám rovnou připojil ještě i Zombík.

Cesta do kluboven byla jak promenáda nákupní zónou, neboť jsme prošli kolem všech možných velkých obchodů, které jsou všechny seskládané hned na kraji města. Kousek od kluboven jsme si pak převzali klíče a mohli se konečně dopotácet a shodit těžké batohy ze zad.

Po ubytování pro nás páteční večer připravil ještě teplou polévku proti hladu, vlčata si zahrála výukové kolo Palerma, při němž vyhráli zlí mafiáni a skauti se zavřeli ve své klubovně a vyváděli tam spoustu svých tajných skautských věcí pod vedením rádců.

 

V sobotu kolem osmé hodiny ranní vtrhla vlčata do místnosti vedoucích a lomcovali s každým tak dlouho, dokud neprojevil známky života. Což se zřejmě nevyplatilo u Fildy, který projevil až moc známek života a vzal všechny na rozcvičku. Následovala snídaně a po ní se starší zavřeli do jídelny a dlouho tam něco vymýšleli a vždy, když někdo přišel, tajemně ztichli.

Kolem desáté jsme vyrazili do města, prošli Katovou uličkou, zahráli si hru na hradbách, prošli kolem Ohře po nábřeží Maxipsa Fíka, abychom se oklikou zas vrátili na náměstí. Ještě kousek před ním v jedné postranní uličce jsme se rozdělili na vlčata a skauty, ti se po chvíli rozpadli na malé skupinky a my vlčata pokračovala směrem ke klubovnám, tentokrát ovšem s očima otevřenýma  a ušima nastraženýma – Vranítko vyhrožoval, že se bude ptát na zajímavosti z cesty. Po návratu na ptaní opravdu došlo a výsledkem bylo, že nejlépe si věcí všímal Tlapka a nejhůře Čmelák, kterého porazila i některá menší vlčata.

K obědu rizoto a po poledním klidu jali jsme se okupovati místní hřiště se spoustou báječných atrakcí. A tak se lezlo po lanech, po umělé stěně, klouzalo se suchým tobogánem, řádilo v písku houpalo na různých houpačkách skoro až do tmy. Pak už ale byla i zima a tak jsme se vrátili do kluboven.

Co vám řeknou vlčata, že chtějí hrát když je tma a musí být v klubovnách? Sardinky, správně! Všude se tedy zhaslo a klubovny se rázem staly na první pohled úplně prázdné. Jen po nich vždy bloumal podivný mlaskající člověk, který prohledával kdekterý kout a lovil poztrácené sardinky. Po Sardinkách jsme ještě udělali z Kieriho Krále opic a pak už začal slavnostní oddílový štědrý večer.

Nesměl chybět bramborový salát s řízkem, i když poněkud barbarsky v ešusu. Přijel Králík a stihl se podívat akorát tak na prázdné hrnce a talíře. A pak už vzhůru do krojů a zůstat v našich ložnicích. Všichni toužebně očekávali zazvonění zvonečku, místo nich však klubovnami zněl zvon katedrály. Uprostřed stál krásný stromek kadaňských skautů a my si po zazpívání koledy Štědrý večer nastal předali dárečky. Poslední dárek byl pro celý oddíl. První reportáž nově vzniklé televize SemTam – o čem? Poznáte na táboře.  Zbývalo už jen sníst cukroví, brambůrky, vypít všechno pití zazpívat pár koled a hajdy do spacáků.

 

Neděle už pak byla ve znamení snídaně, úklidu, balení a přípravy na brzký odchod na vlak. Stejně jsme však stihli ještě pár her. Do Mostu jsme přijeli chvilku po poledni, to proto, že odpoledne začínal ještě víkendový bonus – Střediskový bowling… ale o tom zase v jiném zápise od jiného kronikáře

 

Vranítko