HORNI HRAD 2014 – Den sokolnictví a lovectví 2014

Skauti z oddílu Dravci Most se vypravili na výpravu na Horní hrad. Jak se tam měli, co viděli? To dokumentuje odkaz zde.

V sobotu 12.4. od 10 do 17 hodin na Horním hradě Den sokolnictví a lovectví. Své dravce přivezla pražská záchranná stanice Penthea.
Dozvěděli jsme se o životě dravců, o jejich lenostech, loveckých aktivitách i mnohým jiných zajímavostech jejich života.
Součástí sokolnických vstupů byly i letové ukázky přímo na hradním nádvoří. Zájemci si mohli vyzkoušet dravce ze své ruky vypustit, ale i přilákat na kus dobroty. Zvláště děti měly o tuto možnost velký zájem.

Děti se o dravcích učily i hravou formou – několik otázek zaměřených na jednotlivé druhy dravců, poznávaly také sokolnické pomůcky a do soutěže byla zapojena i střelba z praku, kuše a luku. K vyzkoušení (v rámci soutěže) bylo i nesení dravce na ruce. A každý účastník měl, na konci dne, možnost být pasován na Královského sokolníka.

(zdroj: facebook.com)