Šídla na Umělecké šestce 2015

O tomto víkendu jsme se s děvčaty z 1. dívčího oddílu vydali na akci s názvem Umělecká šestka. Náplní této akce je soutěž mezi světluškami a vlčaty z celé republiky v divadelním, výtvarném nebo pěveckém okruhu. Vybrali jsme si se světluškami okruh výtvarný. Vstupenkou na akci byl plakátek o velikosti A1 s namalovanou středověkou krajinou. Plakátek byla pěkná fuška, ale zvládli jsme to. Na akci nakonec jela jen dvě děvčata z původních pěti přihlášených, což nás velice mrzelo, ale nevzdali jsme to a i tak jsme se do soutěže pustili s vervou.
V pátek večer byl pro nás připravený krásný program na dobříšském zámku. A jelikož se víkend táhl ve středověkém duchu, přivítal nás i sám král Václav IV. Během soboty už probíhala jednotlivá kola soutěží. Měli jsme i příležitost podívat se na pěvecké klání, které nám doslova vyrazilo dech. Nádherné pěvecké výkony.
V sobotu odpoledne na nás přišla řada a mohli jsme dokázat svůj výtvarný um. Měli jsme čtyři hodiny na to, abychom zpracovali středověkou krajinu ve 3D na polystyrenovou desku. Pro tvorbu jsme měli připravenou plnou krabici nádherného materiálu. Po tak náročné práci pro nás bylo připraveno krásné divadlo. V neděli už nás čekalo jen samotné vyhodnocení, fotografie s králem a autogramiáda a huráá zpátky domů. Akce byla nádherná a už se moc těšíme na další ročník za 2 roky 🙂