Světlušky a vlčata společně v Litoměřicích

O uplynulém víkendu (13. – 15. 3. 2015) vyrazily na společnou výpravu do Litoměřic světlušky ze Šídel a vlčat ze Čtyřlístku.

V pátek 13. jsme se vydali na cestu do Litoměřic. 3 světlušky a 3 vlčata nakonec vystupují na nádraží a vydávají se napříč večerním městem. Chladná vila, která na nás čekala a měla nám poskytnout útočiště na další dva dny. Po vybalení a krátkém seznámení, na nás čekala teplá gulášová polévka. Když už na nás padala únava, zalehli jsme do spacáků a zaposlouchali se do pohádky. Ráno jsme se vydali na rozcvičku. Zahráli jsme si pár her a taky jsme si trochu zaběhali. V klubovně už na nás čekal horký čaj a chléb s marmeládou. Po snídani jsme objevili dopis od jistého K. H. M., ve kterém nás žádal o pomoc. Ani chvilku jsme neváhali a vydali jsme se hledat jeho poztrácené papíry. Hned dopoledne jsme získali dva a zjistili jsme, že K. H. M. není nikdo jiný, než Karel Hynek Mácha. Odpoledne jsme se vydali na vlak a vyrazili jsme na Opárno, kde jsme si zahráli hry a pokusili jsme se rozdělat oheň. Na klubovnu jsme se vrátila až na večeři, po které jsme si zahráli městečko palermo a zkusili jsme si krátkou stezku odvahy do zdejšího sklepa. V neděli ráno jsme si zabalili a ještě jsme se šli podívat na místo, kde jsme Máchovy měli předat nalezené papíry. Dozvěděli jsme zde něco o známém spisovateli a taky jsme našli poklad, který nám tam nechal za odměnu. Po rychlém obědě jsme se vydali na nádraží a odjeli domů. (Vědma)

1 komentář u „Světlušky a vlčata společně v Litoměřicích

  • Děkuji za krásnou výpravu Straka (podle Copíka) Barča

Komentáře nejsou povoleny.