Uroboros na oslavách osvobození v Plzni

O prodlouženém víkendu 1. – 3. 5. 2015 se sjeli skauti z celé republiky do Plzně na oslavy osvobození. Z Ústeckého kraje byla zastoupena města Most, Ústí nad Labem a Terezín. Jako první jsme navštívili katedrálu svatého Bartoloměje na náměstí v Plzni za výkladu plzeňského biskupa Františka Radkovského. V rámci oslav osvobození jsme navštívili atomové muzeum v Míšově v Brdech. Následovala prohlídka jednotlivých vojenských táborů v Plzni na Borech, v bývalém výstavišti a v Křižíkovo sadech.

Mimo to jsme navštívili památník obětem zla na kraji Plzně, kde jsme se zúčastnili mše svaté za přítomnosti plzeňského biskupa Františka Radkovského. Celá akce byla zakončena prohlídkou konvoje svobody, které se zúčastnilo téměř 300 kusů vojenské techniky. Lehce před 11:30 prolétla nad konvojem svobody kolona dvou gripenů a jednoho airbusu.