Výprava Šídel na Bořeň

S novým školním rokem a s prvními schůzkami nadešel ten pravý čas i pro první výpravu. V sobotu 12. 9. 2015 se světlušky, skautky, rangers a vedoucí vydaly na Bořeň. A téma jednodenní výpravy bylo „Mimoňové“, takže veškeré aktivity se nesly v duchu nového dětského filmu.

V dopoledních hodinách jsme se sešly na nádraží a vlakem se za několik minut přesunuly do stanice Bílina-Kyselka, odkud jsme se vydaly do parku, kde jsme si zahrály seznamovací aktivitu a první etapovku, kdy se hledal mimoň Bob.

DSC_0001 DSC_0004

A pak jsme se společně vypravily směrem na Bořeň. Byl to pořádný výšlap, hlavně pro krátké nožičky našich nejmenších účastníků. Ale cestou jsme si několikrát odpočinuly a samozřejmě se posilnily, udělaly několik pěkných fotek a zahrály si další etapovky, jako bojovku nebo dokonce děvčata pracovala s mapou.

DSC_0006 DSC_0010

DSC_0008 DSC_0028

DSC_0033 DSC_0030

Pak jsme se konečně vyškrábaly až na vrchol a čekala na nás obrovská odměna, a to v podobě nádherného výhledu na českou krajinu za příjemného teplého počasí a také jsme si mohly gratulovat, jak pěkně jsme to zvládly. Usadily jsme se, vytáhly řízky, housky a oplatky, vyhřívaly se a odpočívaly a samozřejmě se kochaly. Nakonec jsme se ale přeci jen zvedly a vydaly se svižným tempem zase nazpět. Ale to už nám šlo z kopečka hezky samo a ani jsme se nezapotily.

DSC_0036 DSC_0042

DSC_0044 DSC_0058

Při čekání na zpáteční vlak se každý dočkal odměny, za záchranu koruny královny Alžběty, v rámci celodenní etapové hry, a pak už jsme se jenom na nádraží hezky skautsky rozloučily a každý prchl jiným směrem.