6. oddíl navštívil Prahu

Poslední březnový víkend strávil 6. oddíl Čtyřlístek v Praze, kam směřovala naše oddílová výprava.

Prvním zážitkem pro kluky byla cesta „Žlutým“ autobusem, ve kterém se mohli dívat na filmy a u toho si vychutnávat horkou čokoládu. Po příjezdu na Florenc jsme se dopravili na skautskou základnu vodních skautů na Žižkově. Po ubytování jsme si společně zahráli oblíbené hry a šli brzo spát, protože nás čekal náročný sobotní výlet.

V sobotu po snídani jsme se vydali do Šáreckého údolí, odkud jsme měli krásný výhled na Divokou Šárku a okolní skály. V druhé části programu jsme navštívili Muzeum MHD v tramvajové vozovně ve Střešovicích. Měli jsme možnost vidět historické tramvaje a vozidla, dále jízdenky a dokumenty, nechyběli ani staré fotografie metra. Po návratu jsme se naučili několik skautských her od amerických skautů.

Neděli jsme zahájili balením a úklidem. Skauti se vydali na poslední výlet do Vojenského historického ústavu. Vlčata se vydováděla na hřišti a nakonec jsme se všichni sešli na Florenci, odkud nás autobus odvezl zpět do Mostu.

Výpravu jsme si všichni užili, o to víc, když nám ji celý víkend zpříjemňovalo slunné jarní počasí.

Více fotografií NA STŘEDISKOVÉ ZONERAMĚ.