Čtyřlístek a Šídla na společné výpravě

Po nepříznivé předpovědi počasí se nám na poslední chvíli podařilo zajistit spaní v klubovně skautů v Blíževedlech. Cesta vlakem byla dlouhá, proto jsme si ji zkrátili různými soutěžemi. Večer jsme si ještě venku zahráli několik her a spát jsme šli brzy, protože nás v sobotu čekalo brzké vstávání. 

Ráno jsme vyrazili do pískovcových skal, kde jsme prozkoumali několik roklí a našli pár trempských „kempů“ pod převisy. Na jednom z nich, na Indiánovi, jsme uvařili oběd: špagety a rizoto. Někteří si zkusili práci se sekerou, někdo rozdělat oheň postaru: pazourkem a ocílkou. U vaření se střídali všichni, stejně tak u udržování ohně. Cestu jsme si krátili různými bojovkami a dalšími hrami. 

Po návratu jsme na místním statku spolu se skauty z Blíževedel, Litoměřic a veřejností zapálili čarodějnici a opekli buřty. Den jsme zakončili dobrovolným výsadkem, kterého se nakonec zúčastnili všichni. Po ověšení se reflexními prvky byly šestičlenné skupiny vysazeny na neznámém místě a s mapou a baterkami se skupina musela dostat zpět do klubovny. Cesta nebyla dlouhá, přesto bylo několik příležitostí špatně odbočit a zabloudit, všem se však povedlo dostat se do spacáku ne o moc později než obvykle. Na celou cestu dohlížel zpovzdálí někdo z dospělých, který do rozhodování o cestě nezasahoval, ale dbal na bezpečnost. 

V neděli nebylo moc času, po snídani a úklidu jsme se vydali na vlak, cestou nás zastihla vydatná vánice. Pro vůdce a rádce je dobrým znamením vydařené výpravy, když cestou zpátky velká část spí, stejně tak je známkou dobrého kolektivu, když se dlouho do noci ze spacáků ozývá ne chrápání, ale šepot.