Junák - český skaut, středisko Oheň Most
JIŽ JEN TOLIK ZBÝVÁ DO NEJVĚTŠÍ UDÁLOSTI V DĚJINÁCH MOSTECKÉHO SKAUTINGU
Dnů
0
4
Hodin
1
6
Minut
4
4
Sekund
3
4
..... víte? ..... nevíte? ..... dozvíte se! BUDETE KOUKAT A ZÍRAT!

Čtyřlístek a Šídla na společné výpravě

0

Po nepříznivé předpovědi počasí se nám na poslední chvíli podařilo zajistit spaní v klubovně skautů v Blíževedlech. Cesta vlakem byla dlouhá, proto jsme si ji zkrátili různými soutěžemi. Večer jsme si ještě venku zahráli několik her a spát jsme šli brzy, protože nás v sobotu čekalo brzké vstávání. 

Ráno jsme vyrazili do pískovcových skal, kde jsme prozkoumali několik roklí a našli pár trempských „kempů“ pod převisy. Na jednom z nich, na Indiánovi, jsme uvařili oběd: špagety a rizoto. Někteří si zkusili práci se sekerou, někdo rozdělat oheň postaru: pazourkem a ocílkou. U vaření se střídali všichni, stejně tak u udržování ohně. Cestu jsme si krátili různými bojovkami a dalšími hrami. 

Po návratu jsme na místním statku spolu se skauty z Blíževedel, Litoměřic a veřejností zapálili čarodějnici a opekli buřty. Den jsme zakončili dobrovolným výsadkem, kterého se nakonec zúčastnili všichni. Po ověšení se reflexními prvky byly šestičlenné skupiny vysazeny na neznámém místě a s mapou a baterkami se skupina musela dostat zpět do klubovny. Cesta nebyla dlouhá, přesto bylo několik příležitostí špatně odbočit a zabloudit, všem se však povedlo dostat se do spacáku ne o moc později než obvykle. Na celou cestu dohlížel zpovzdálí někdo z dospělých, který do rozhodování o cestě nezasahoval, ale dbal na bezpečnost. 

V neděli nebylo moc času, po snídani a úklidu jsme se vydali na vlak, cestou nás zastihla vydatná vánice. Pro vůdce a rádce je dobrým znamením vydařené výpravy, když cestou zpátky velká část spí, stejně tak je známkou dobrého kolektivu, když se dlouho do noci ze spacáků ozývá ne chrápání, ale šepot.

Share.

About Author

Vedoucí 6. oddílu Čtyřlístek

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress