Skautský dobrý skutek 2017

V neděli 7. 5. 2017 jsme se sešli v dopoledních hodinách pod kopcem Ressl, odkud jsme se vydali nahoru na vrchol k centrálnímu rybníčku, kde jsme začali plnit náš skautský dobrý skutek. Za úkol jsme si dali vyčistit právě tento centrální rybníček od odpadků a větví, poté jsme se přesunuli na další místa Resslu, kde jsme zlikvidovali lidmi vytvořená umělá ohniště. Nakonec jsme se přesunuli na druhou stranu kopce, kde jsme od větví a odpadků vyčistili ještě jeden, menší rybníček.

V průběhu dne jsme si úklid zpříjemnili různými soutěžemi a hrami. Dokonce jsme měli i nějakého oslavence, který má 8. 5. patnácté narozeniny, byl obdarován tedy nečekaně Hoblem v lesním prostředí.

Projekt skautský dobrý skutek je vlastní iniciativou Junáka a má pomoci k tomu, aby skautská střediska pomáhala ve svém okolí a v něčem konkrétním. Naše středisko si vymyslelo projekt, kdy bylo účelem vyčištění určitých lokalit na Resslu (centrální rybníček, rybníček u náměstíčka, okolí bývalého letního kina a okolí nad vodárnou). 🙂 Celou fotogalerii k této akci najdete ZDE

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.