První výprava světlušek z 9.oddílu

Světlušky z 9.oddílu vyjely na svou první jednodenní výpravu. Cesta vedla do nedaleké Bíliny. Po příjezdu do Bíliny jsme navštívili informační centrum, kde jsme si každá natiskla razítko do našeho skautského sešitku, hned vedle nalepené jízdenky z vlaku.

Náš první úkol byl pořádně se posilnit. Sváča v altánku u Lesní kavárny nám přišla vhod. Tady jsme stihli mnoho důležitých úkolů. Zahráli jsme si hledací hru ve dvojicích, zvládli jsme secvičit a natočit písničku na soutěž Umělecká šestka, které se zúčastníme příští měsíc. Otestovali místní dřevěné hřiště, prozkoumali všechny kaluže.
Pak nás čekal menší výšlap do lesa, kde jsme si zahráli hry i vytvořili ozdoby z listů. Když jsme došlápli do cíle, už už nám zase kručelo v bříškách.

Obídek z domácích zásob, přečetli jsme si další část příběhu o Lucince a hned na nás čekala další připravená hra – postavy z jeskyně. Když jsme ulovili všechny ty příšery, tak jsme si je opět nalepili do našich skautských sešitků. Následovala cesta zpět. To už se nám šlo rozhodně líp. Cestou jsme se ještě zašli podívat na kozy v ohradě v místním parku.

A nakonec, na to jsme se všichni těšili, minigolf. Některé z nás ho hráli úplně poprvé, ale to nám vůbec nevadilo, naopak, moc jsme si to užili. Na chvilinku nás však od hraní vyhnal malý deštík. I to jsme zvládli skvěle. Ve společenské místnosti jsme zahráli další super hru Kdo má rád…. Byla to vážně sranda. A ke hře minigolfu jsme se ještě vrátili.
Jenže zanedlouho už se blížil čas odchodu na vlak a cesta zpátky domů.

Výprava byla moc fajn a holky si ji náležitě užily.