Šídla vyrazila do hor

Dne 16. 9. se 1. dívčí oddíl Šídla vydal na jednodenní výpravu do Nové vsi v Horách. Nebyly jsme zrovna nadšeny ze srazu v sedm hodin ráno, ale už při cestě autobusem na samotnou Novou ves z nás únava opadla. Po příjezdu na místo jsme vyhlásily „hádanku za sůl“ a co se dnes bude dít. Také jsme se rozdělily do dvou skupin. Hned poté jsme se vydaly k blízkému rybníku, kde se uskutečnila první soutěž „hádanky“ a samozřejmě svačina. 

Už tady měla skoro všechna děvčata mokro v botách a to jsme ještě zdaleka nebyly ani v polovině cesty. Po skončení soutěže a svačiny jsme šly dál po louce podél lesa. Cesta nám rychle ubíhala. Sklíčku se moc dobře dařilo získávání nápověd pro „hádanku za sůl“. Po další hře už obě skupiny uhodly odpověď a mohlo to být klidně i náhodou (například Provázek). Důležité ale bylo, že sůl si všichni vybojovali (bez ní by naši hadi byli opravdu hnusní). Při další soutěži jsme přecházely spadlou kládu. I přes obavy to všechny holky hezky zvládly a ještě na místě jsme pokračovaly další hrou. 

 „Tak takhle se sbírá dřevo na oheň opravdu se zápalem a rychlostí blesku.“ Poznamenaly jsme po skončení časového limitu deseti minut. Výsledky byly hodně vyrovnané, jenže dřevo nestačilo jen nasbírat, ale také donést. Nakonec jsme tuto disciplínu nehodnotily a daly oběma skupinám stejný počet bodů. Poslední úkol jsme začaly plnit u osamocené břízy uprostřed louky, pod kterou jsme nechaly naše věci včetně nasbíraného dřeva. Všichni se pěkně proběhli, když hledali správného vedoucího, který jim dá podpis, nebo běželi pro houbu Podvodnému houbaři (jinak známému jako Chytrolín). Nakonec se oběma skupinám povedlo získat všechny podpisy a mohly jsme vyrazit dál. Až k jedné velké louce jsme všechno dřevo nesly v ruce. Pak dvě z nás přivezly vozík, aby se nám to lépe vezlo. Ani tak nebylo nic jednoduchého přenášet tu hromadu dřeva přes potok. 

Po splnění tohoto náročného úkolu jsme už byly na konci procházky a mohly jsme začít hledat mouku na těsto – pomocí světových stran, rozdělávat oheň, zadělávat těsto a začít péct hady. Když bylo vše hotovo, už nám zbývalo jen vyhodnocení. Ceny jsme schovaly na docela zajímavá místa, jako třeba strom nebo maliní.