Vlčata vyrazila do džungle

Vlčata z 6. oddílu Čtyřlístek se poslední víkend v září vydala za dobrodružstvím do džungle do Ústí nad Labem, kde na ně čekali Mauglího kamarádi.

Na toto dobrodružství se vydalo 13 zvídavých vlčátek v doprovodu šesti vedoucích. Když jsme dorazili do kluboven, seznámili jsme se s víkendovou hrou Mauglího kronika. Po večeři jsme si zahráli pár her, největší úspěch měla honička s názvem Vlčí ocásky. Poté už se pomalu blížil čas zalézt do svých pelíšku, a aby se nám lépe usínalo, poslechli jsme si začátek Mauglího příběhu.

V sobotu ráno jsme se probudili do hezkého počasí. Začali jsme se seznamovat s prvními Mauglího kamarády. Během dopoledne jsme si zahráli různé hry, s Baghírou jsme ulovili svačinu a s Balúem jsme si procvičili svou bystrou mysl. Pochutnali jsme si na rizotu a vydali jsme se na výlet na Větruši. Cestou na lanovku jsem si zahráli na hada Ká, na Větruši v bludišti jsme se setkali s opicemi Bandary, kteří nám škodolibě poschovávali banány k svačině. Poté jsme se ponořili do hlubin zrcadlového labyrintu, kde jsme se pořádně nasmáli nad svým zdeformovaným „já“. Cestou zpátky jsme zvládli zachránit Mauglího před Šer Chánem a hned po návratu nás čekala výborná večeře – hot dogy. Večer nás čekal důležitý vlčácký rituál, ale to je naše tajemství, takže pšššt!

V neděli s bráškou Šedákem jsme si zvládli sami namazat snídani, po které nás hned čekalo balení a společný úklid kluboven pod vedením luňáka Číla. Zahráli jsme si poslední hry, prohlédli jsme si naše vyzdobené deníky se samolepkami, které jsme celou výpravu sbírali, a když jsme zbaštili špagety, čekala nás cesta domů. Na nádraží v Mostě už čekali maminky a tatínkové, a tak byl čas se rozloučit hlasitým zavytím : AÚÚÚ, AÚÚÚ, AÚÚÚ!

Celou fotogalerii najdete ZDE