Junák - český skaut, středisko Oheň Most
JIŽ JEN TOLIK ZBÝVÁ DO NEJVĚTŠÍ UDÁLOSTI V DĚJINÁCH MOSTECKÉHO SKAUTINGU
Dnů
0
4
Hodin
1
6
Minut
4
1
Sekund
0
7
..... víte? ..... nevíte? ..... dozvíte se! BUDETE KOUKAT A ZÍRAT!

6. oddíl vyrazil do Chomutova

0

Úkol zněl jasně: muž s brašnou nesmí projet. Možná tam bylo spíš něco o tom, že musí být dobré počasí, ale to už je teď jedno. Měli jsme celý pátek a většinu soboty strávit venku, v pátek jsme chtěli vyjet na Horu sv. Šebestiána, prozkoumat část zrušené železnice, vařit na ohni a zažít část příběhu z Rolfa Zálesáka.

Ráno se budíme do deště, silného větru a zimy. No tak žádné hory, přestože vlčata mají na krajíčku, opravdu se těšila na expedici do velehor a divočiny; hrajeme hry v klubovně a odpoledne se vydáváme do Pohádkového světa, chomutovské obdoby Jungle arény. Den je zachráněn, všichni jsou nadšení. Skauti si ještě večer v přestávce mezi deštěm a koncem světa hrají na transfúzní stanice: rozvážejí krev po nemocnicích a snaží se nebýt nakaženi záporáky žloutenkou a dalšími nemocemi. Nejtěžší úkol ale byl neztratit se ve spletitých a na první pohled stejných uličkách, jak pro skauty převážející krev, tak pro nákazu.

Tak snad že v sobotu bude trochu lépe, abychom ‚na ty hory‘ konečně mohli. Tak zase nic, nahoře vichřice, a pokud zrovna nesněží, tak aspoň prší. Vydáváme se na bývalou plochou dráhu, která nám má ty velehory aspoň trochu suplovat. Hrajeme hru, ve které zjišťujeme, jak moc podvádíme; většina prochází bez ztráty kytičky. V tom jsme smrtící trojicí /zimou, větrem a deštěm/ nuceni k ústupu zpět do klubovny.

Společnými silami připravujeme pokrm horalů: brambory, zeleninu a maso pečené pohromadě v alobalu. Všem se při přípravě sbíhají sliny, ale v tom přichází na scénu další záporák jako z akčního filmu: trouba, jejíž superschopností je, že když je potřeba, tak nepeče. Po rychlé poradě měníme oběd za večeři a večeři za oběd s tím, že do večeře se to snad upeče (stihlo se to, ale jen tak tak, pozn. red.). Podle hesla, že život začíná za zónou komfortu, se mezi drobnými přeháňkami o síle hurikánu vydáváme ven zahrát si akční hry, abychom nezmrzli, a opět se vracíme.

Inu, každý skaut má být vždy připraven: kdykoli na cokoli. Dokonce i vlče, i když ta mají jiné heslo. Přestože se z původního plánu neuskutečnilo téměř nic, něco přece; bylo to drsný a většina zjistila, že dokáže více, než si myslela (třeba neuletět). Skaut je vlastně takový malý Chuck Norris: nepromokavý, nerozpustný a drsný jak šmirgl, což každý, kdo doma takového Čaka má, ví, nebo brzy zjistí. Takže tak.

Více fotek ZDE

Share.

About Author

Vedoucí 6. oddílu Čtyřlístek

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress