Skauti a skautky na společné výpravě

Společná výprava skautů a skautek se nesla ve znamení demokracie a poznávání českého státu. Hned po příjezdu do útulných kluboven rumburských skautů jsme si zahráli hru Parlament. V duchu demokracie si účastníci odhlasovali v kolik půjdou spát, kdy budou vstávat a dokonce i kdo bude mýt nádobí nebo chystat snídani. Protože se skauti ani skautky nechtěli ochudit o ranní hru ve městě ze svých pelíšků se vyhrabali na domluvený čas. Hra ve městě spočívala v plnění záludných úkolů, jako zjištění všech Československých presidentů, vypátrání zajímavosti nebo drbu o městě nebo vyfocení se před památkami krásného města Rumburk, ale i špehování se navzájem a focení usvědčujících fotek soupeřů. Po vydatné obědě jsem se vydali na nedaleký kopec Dymník. Počasí nám moc nepřálo, takže jsme byli rádi, když jsme se mohli vrátit do vytopených kluboven na večeři a odpočinkové rukodělky. Večerku jsme si opět demokraticky odhlasovali a před ní ještě stihli zahrát pár deskových her nebo stolní fotbálek. Neděle už byla spíše uklízecí a balicí. V 11 hodin jsme vyrazili na vlak a prokecali jsme celou tříhodinovou cestu domů.