Medvědí světlušky vyrazily na výpravu do Chomutova

Uplynulý víkend vyrazily medvědí světlušky na jejich druhou výpravu. Tentokráte do nedalekého Chomutova.

V pátek jsme se všichni sešli na mosteckém nádraží něco málo po 17té hodině. Holky byly natěšené. Za necelou půl hodinku už jsme seděli v rychlíku směrem na Chomutov. Cesta nám uběhla hroooozně rychle. Za 20minut jsme vystupovali ve stanici Chomutov město a naše kroky vedly do kluboven chomutovských skautů, kde jsme měli zajištěné ubytování. Čekal nás menší výšlap s našimi novými krosnami. Poprvé jsme si vyzkoušeli jaké to je nést si všechny věci na zádech. Pro některé to byla velká výzva, „to musím dát“ zaznělo párkrát z pusinek světlušek.
Cesta nám trvala celou půlhodinu. Konečně na místě! A ejhle… „pan správce“ na nás zapomněl, ale ještě že jsou tady velcí kluci, skauti a ti nás pouští dovnitř. Čekaly na nás vyhřáté klubovny. Batohy dolu….hurááá!!!!. Tak tuhle výzvu „dones krosnu na místo“ zvládly holky na jedničku!!! Některé opravdu překonaly sami sebe u byly na sebe právem pyšné 🙂 . Zouváme se, svlékáme a šup, šup do prozkoumávání kluboven. Líbí se nám tady, rozdělujeme se na šestky a ubytováváme se, připravujeme spaní. Hned potom příprava večeře. Tu pro nás připravuje zelená šestka. Připravit a namazat rohlíky pro všechny, zeleninka nesmí chybět, krájíme o 106. Po večeři lucerna a kruh. Dozvídáme se, co budeme dělat celý víkend a na co se můžeme těšit. A pak na nás čekají naše spacáky.
Ráno se probouzíme do krásného rána. Kdo chtěl, mohl si malovat, vybarvovat a povídat, prostě pohodička. Vstávají ostatní. Snídani máme „kamarádskou“. Potom chvilku řádíme na chodbě. Dlouhá, velká a jako stvořená pro naše lumpárny a hry. Oblékáme se a vyrážíme do nedalekého areálu plného vyžití. Klouzačky, houpačky, zasněžené hřiště úplně stvořené pro naše zimní hry. Eskymácká honička, stavění věže za sněhu, běhačka a spousta dalšího. Když už jsme řádně vyvětraní, vracíme se na základnu na teplý oběd. Odpoledne si užíváme teplo kluboven, využíváme velkou chodbu a hrajeme spousty her, plníme Nováčky, ukazujeme si skautský kroj, jak vypadá, co na něm najdeme a co všechny ty nášivky vlastně znamenají.Nechybělo ani malé (improvizované) představení, které si pro nás připravili naše kamarádky na téma Ledové království. Večeři pro nás pro změnu připravuje červená šestka, pomazánku zvládly na výbornou. Den utekl jako voda a večer si povídáme u přítmí světla z naší světlušácké lucerny. Vládne moc příjemná atmosféra. A s tou jdeme také spát.
A už tu máme nedělní ráno. Z pelíšků se nám moc nechce, ale nevadí. Rozkoukáváme se, připravujeme snídani. Hned potom balíme naše věci a uklízíme společně klubovny. A když máme hotovo, využíváme ještě času a testujeme čerstvě dopadaný sníh. A pak už nás čekala jen cesta domů. Výpravu jsme si náležitě užili všichni a příště vyrazíme znova.