Nový Skautský dům v Mostě v roce 2018

Rádi bychom všechny touto cestou informovali o aktuální situaci kolem zázemí mosteckých skautů. Díky velkému úsilí členů našeho střediska, ústředí Junáka, díky pomoci Nadace Jaroslava Foglara a společnosti innogy a.s., díky velké pomoci mnoha z Vás, rodičů, přátel, příznivců, se nám podařilo získat budovu, kterou můžeme s radostí nazývat skautským domem.

Skutečně naším objektem se stane v dubnu 2018, do té doby jsme zde zatím v nájmu – v souladu s podepsanou nájemní a kupní smlouvou. V současné době vyjednáváme o podmínkách úvěrů a půjček. Velký kus práce je tedy za námi, máme velkou radost, že se nám podařilo udržet kontinuální činnost celého střediska, že můžeme pokračovat v práci pro naše děti v dobrých podmínkách, a ne provizorním prostředí, které nám hrozilo.

Přesto před námi stojí ještě řada úkolů. Náš nový dům bude třeba částečně přizpůsobit, musíme také řádně pečovat o jeho dobrý stav a snažit se udržet optimální energetickou náročnost. Již probíhá úprava hygienického zázemí (toalety chlapců a dívek, nová koupelna se sprchou) a na duben/květen 2018 se připravuje výměna oken (vyjde-li dotace Fondu obnovy nemovistostí Junáka a MŠMT). Žádali jsme také na nákup nových programovatelných termostatických hlavic pro zajistění potřebných úspor energie. Nedílnou součástí tohoto počinu je také velký závazek, a to splácení úvěru, který se nám za výhodných podmínek podařilo získat od Nadace Jaroslava Foglara.

Budete-li vědět o možnostech získání dotačních nebo grantových titulů, dejte nám o tom vědět. Rádi budeme za jakékoli sponzorské dary, možnosti získání dotací, aj. 

Díky za pomoc!

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.