Junák - český skaut, středisko Oheň Most
JIŽ JEN TOLIK ZBÝVÁ DO NEJVĚTŠÍ UDÁLOSTI V DĚJINÁCH MOSTECKÉHO SKAUTINGU
Dnů
0
2
Hodin
0
3
Minut
1
1
Sekund
3
4
..... víte? ..... nevíte? ..... dozvíte se! BUDETE KOUKAT A ZÍRAT!

V Mostě se uskuteční historicky první krajské skautské jamboree

0

V Mostě se v září ve dnech 20. – 23. 9. 2018 uskuteční historicky první skautské krajské jamboree. Jamboree je „skautský sraz“ a jeho hlavním smyslem je setkat se, vidět se, poznat se, prožít společné chvíle při různých programových aktivitách, vyměnit si zkušenosti, aj. A o to vše se budou snažit skauti a skautky z celého skautského kraje Přemysla Oráče (Ústecký kraj).

Krajské jamboree připravuje Krajská rada Junáka Ústeckého kraje Přemysla Oráče ve spolupráci s okresem Most a střediskem v Mostě. V tuto chvíli se rozbíhají první intenzivní jednání a přípravy. O tom kde se jamboree uskuteční konkrétně, jak se na jamboree přihlásit a první programové vlaštovky, budeme brzy informovat.

PS: Úvodní fotografie je z tábořiště ve Švédsku, kde se uskutečnilo v roce 2012 světové skautské jamboree. Takového rozsahu se jistě v Mostě nedočkáme. Nicméně tradice skautských jamboree je veliká. Pravidelně se konají světová jamboree, evropská nebo středoevropská setkání. Ústečtí skauti pravidelně vyrážejí na tzv. Intercampy (= setkání skautů členských zemí NATO), aj. V našem kraji a v Mostě se jedná o premiéru.

Share.

About Author

V současné době je především vedoucím střediska „Oheň“ v Mostě, předsedou Okresní rady Junáka v Mostě a místonáčelníkem Junáka. V mosteckém středisku založil a několik let vedl roverský kmen „RR Eskargoty“, založil, vedl a předal oddíl světlušek vlčat „Čtyřlístek“, ke kterému se v roce 2008 opět vrátil a dalších pět let vedl. Je vůdcem a instruktorem Vlčácké lesní školy a Lesní školy Světluška.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress