Navždy odešel br. František Kouda

V sobotu 17. února 2018 navždy odešel br. František Kouda, zapálený skaut srdcem i duší, milovník fotografování, přírody, aut, znalec zbraní, osobnost mosteckého skautingu, dobrý člověk s nadhledem v mysli.

Br. František byl celý život skautem. Skautoval v dobách, kdy to bylo možné. V dobách, kdy to nešlo, byly skautské ideály v jeho srdci i v činech, provázely jej celým životem. Po sametové revoluci v roce 1989 stál u obrození skautského hnutí na Mostecku. V letech 1993 – 2000 byl předsedou okresní rady Junáka v Mostě, členem mosteckého skautského střediska. V těžkých chvílích skautského hnutí v Mostě se aktivně zapojil do práce a byl výraznou oporou, mentorem, průvodcem a rádcem, tehdy ještě neplnoletých činovníků, kteří pod jeho dohledem získávali zkušenosti, vedli družiny, oddíly a celé středisko a překlenuli tak společně vůbec nejtěžší období v historii skautingu v Mostě. I díky Františkovi jsme dnes tam, kde jsme!

A právě za celoživotní vytrvalost, odhodlání a neutuchající snahu pomáhat dělat svět lepším, skrze podporu myšlenky skautského hnutí, je František držitelem řady skautských vyznamenání – Medaile díků, zlatého stupně Medaile lilie Skautského přátelství, Řádu Přemysla Oráče – zlatého stupně i nejvyššího zlatého stupně střediskového ocenění.

Františka známe všichni jako moudrého člověka, který dokázal vždy dobře poradit, nasměrovat a s nadhledem a lehkostí, s nezapomenutelným úsměvem a s klidným slovem, humorem, pomoci vyřešit každý problém. Do poslední chvíle se František snažil být v kontaktu, účastnit se střediskových akcí, přijet na tábor k táborovému slibovému ohni nebo prostě jen tak kamkoli posedět, poklábosit, bavit se.

Pohřeb proběhne v kruhu rodinném. Skautské rozloučení, či spíše připomenutí nezapomenutelných společných chvil s Františkem, proběhne na Skautském domě v Mostě ve středu 28.2.2018 od 18:15. 

Františku, myslíme na Tebe, dávej na nás stále pozor. Děkujeme za vše a….. NEZAPOMENEME!

(Majkl)

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.