Skauti vyrazili do Blíževedel

V pátek jsme se sešli v menším počtu, než se plánovalo, což ale vůbec nevadilo – aspoň bylo pro každého více jídla. Po dlouhé cestě vlakem do Blíževedel jsme se podívali na nedalekou zříceninu Hřídelík, kde jsme si zahráli několik her. Po návratu do klubovny jsme ještě před spaním zakusili život detektiva; vyšetřovali jsme jeden z případů slavného Hercula Poirota.
V sobotu po snídani jsme vyrazili do mrazivého rána vstříc novým zážitkům. K obědu jsme si opekli buřty a uvařili čaj; při tom jsme zjistili, že rozdělat oheň na sněhu není žádná sranda, protože zmrzlé dřevo pokryté sněhem opravdu nehoří. Chvíli po obědě jsme dorazili na Helfenburk u Úštěka, nádhernou „zhrouceninu“ (pro účastníky výpravy, pro ostatní „zříceninu“ – pozn. red.), kde jsme prolezli kdejakou skulinu a propátrali sebemenší kamínek. Po oblíbených „vlajkách“ jsme se vydali zpět do klubovny, abychom nemuseli jít za tmy. Po večeři nás ještě čekalo skautské Riskuj(triskuj) a zasloužený odpočinek v objetí spacáků.
V neděli nás čekala sladká snídaně, úklid kluboven a cesta domů, kterou jsme si opět krátili hraním her.“