28/08/2011

Podporují nás

Jsou s námi také v roce 2017

DĚKUJEME ZA TRVALOU PODPORU A SPOLUPRÁCI

Podpořili nás v roce 2011 – 2016

Každoročně se vedení střediska snaží o úspěch v získávání finančních prostředků na zajištění základního chodu organizace, zkvalitnění zázemí pro činnost oddílů a střediska, nákup vybavení a jeho obnovu, větší či menší investice. Jak se nám to podařilo v uplynulém roce? Posuďte sami….

Finanční prostředky na pravidelnou celoroční činnost, taneční podložky Stepmania, sportovní, kuchyňské nebo táborové vybavení. To je jen malý výčet věcí, na které v letošním roce přispělo několik subjektů mosteckému skautskému středisku a slouží tak pravidelné činnosti více jak stošedesátce dětí a jejich vedoucím.

[singlepic id=1318 w=320 h=240 float=center]

  • MŠMT – Neorganizovaná mládež

Podpora neorganizované mládeže je grantové schema vyhlašované Ministerstvem školství. Projekt „Stepmania“ byl v letošním roce podpořen a můžeme tak veřejnosti nabídnout atraktivní soutěžní disciplínu – „simulátory tanců“. Jedná se o systém speciálních podložek (Dance padů), které se připojí k počítači a soutěžícím udávají rytmus a styl tance. S našimi tanečními podložkami se od nynějška setkáte na každé větší akci na které budeme přítomni. Nejbližší akcí jsou Mostecké slavnosti 10. 9.

[singlepic id=1316 w=320 h=240 float=center]

  • Klíče pro život

Dalším úspěšným projektem v letošním roce je projekt s názvem „Rádcovský kurz fialová Agama„. Jedná se o pilotní projekt vzdělávacího kurzu pro rádce skautských oddílů. Projekt bude realizován v zimních měsících následujícího roku a bude určen dvěma desítkám rádců a rádkyň (mladším vedoucím) skautských oddílů v Mostě, Litvínově a Lounech. Projekt je financován evropskou unií v rámci národního projektu Klíče pro život.

[singlepic id=1317 w=320 h=240 float=center]

  • Ústecký kraj – Fond Hejtmanky Ústeckého kraje

Výraznou vzpruhou v oblasti obnovy střediskového majetku je úspěšně získaný grant v rámci fondu Hejtmanky Ústeckého kraje na základě projektu s názvem „Obnova 2011„. Realizací tohoto projektu dojde k významnému omlazení a obnovení majetku, který je oddíly a střediskem využíván v běžné činnosti již více jak dvacet let existence střediska. Stávající majetek, který využíváme, je navíc převzatý v devadesátých letech od bývalých organizací ROH a SSM v našem regionu. Díky podpoře z fondu Hejtmanky Ústeckého kraje můžeme zakoupit nové kuchyňské, sportovní a táborové vybavení. Také v našich klubovnách dojde k menší obnově nábytku. Celou realizaci projektu „Obnova 2011“ v závěru završí víkendová akce pro veřejnost, kde celý projekt a obnovený majetek a materiál představíme.

[nggallery id=47]

  • Statutární město Most

Naší celoroční činnost také soustavně podporuje Magistrát města Mostu. V letošním roce se díky této podpoře podařilo zajistit dopravu účastníků všech táborů, které naše středisko v pořádalo. Jedná se o nemalé finanční prostředky, které se díky podpoře Statutárního města Most podaří ušetřit a vynaložit je na táborových akcí ve prospěch dětí a aktivit určených pro děti.

Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko 425. 01 „Oheň“ Most v letošním roce děkuje za spolupráci a podporu:

  • Hejtmance Ústeckého kraje
  • Ústeckému kraji
  • Statutárnímu městu Most
  • Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy
  • Tiskárně K+B Most a Rotary clubu v Mostě
  • Teplárně United Energy a.s. Komořany

Projekt „Rádcovský kurz fialová Agama“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem České Republiky.

Podrobnější informace se dočtete na stránce projektů střediska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *