06/10/2010

Nováčci

Chcete aby se i Vaše dcera stala skautkou a zažívala s námi všechna dobrodružství?

Foto č.1

Jsme dívčí skautský oddíl, který sdružuje děvčata ve věku od 6 let až do věku neurčitého. Skládá ze dvou družin, každou vede zkušená rádkyně. Jedna družina (tzv. šestka) je pro světlušky, což jsou děvčata od 6 do 10 let. Druhá je pro skautky, tedy pro dívky od 11 let. Každá družina má 1x týdně svoji schůzku, a to od 16:00 do 18:00 hodin.

Na družinových schůzkách se schází 6-12 děvčat, hrají hry, vyrábějí, plní si úkoly do stezek/cestiček, upevňují přátelství. Pro celý oddíl se každý měsíc pořádají víkendové akce: výpravy nebo jednodenní výlety. Dvakrát ročně se pořádají tábory, jeden jarní a jeden letní.

Každý měsíc dostanou děvčata na schůzkách informace o výpravách a činnostech oddílu na daný měsíc, stejné informace posíláme také e-mailem a jsou k dispozici i na našich webových stránkách. Tyto výpravy/výlety se konají zhruba 1x za 3 týdny. Snažíme se, aby na nich byl pestrý, tematicky zaměřený program, vše včetně jídla je dopředu pečlivě zajištěno.

Náš oddíl má činnost přizpůsobenou novému skautskému programu. Naše děvčata plní každý rok jednu ze stezek/lucerniček a nová děvčata navíc ještě Nováčka.

V ostatních lucernách/stezkách jsou úkoly přímo přizpůsobené pro danou věkovou kategorii a na jeden školní rok a pomáhají rozvíjet osobnost každého člena skautské organizace. Po dokončení dostávají děti na kroj speciální nášivku a mají možnost plnit prestižní skautské zkoušky.

Nechte své dítě vyrůst ve skautu 🙂

Měli byste o členství svého dítěte zájem? Přijďte se podívat přímo na schůzky do naší skautské klubovny. Klubovna sídlí na adrese E. Basse 1142/9, Most (bývalá 13.ZŠ; vchod od autobusové zastávky pod Lajsníkem). Po zazvonění na zvonek „Skauti“ přijde otevřít služba.

Nové členky přijímáme jak do světlušácké šestky, tak do skautské družiny.

Pokud se Vám nehodí dorazit přímo na středisko, neváhejte se na nás obrátit i telefonicky či přes e-mail, rádi Vám na jakékoli Vaše dotazy odpovíme. Kontakty na vedoucí oddílu naleznete v sekci „Kontakty“.

Foto č.2