19/03/2015

Letní tábor 2017

V letošním roce se letní tábor našeho oddílu uskuteční v termínu od 15. 7. do 29. 7. 2017.
Místem konání bude skautské tábořiště kadaňských skautů v Kryštofových Hamrech u Vejprt .
Základna je plně vybavena pro naše potřeby, spaní bude zajištěno v podsadových stanech, stravování ve zděné/dřevěné budově a venkovní jídelně, sprchy a sociální zařízení je zajištěno polními umývárnami a toaletami.

Cena tábora je pevně stanovena na 3.400,- Kč za jednoho táborníka. V případě sourozenců je možná úprava ceny po dohodě s vedoucím tábora. Platba tábora bude požadována bezhotovostně do 18. 6. 2017.Termín pro odevzdání přihlášky je 28. 5. 2017. Je potřeba vyplnit přihlášku ZDE . Poté vám bude teprve zaslána přihláška oficiální tištěná!

Základní údaje k táboru pro rok 2017

• 15. 7. – 29 .7. 2017
  • Cena: 3.400 ,- (*)
  • Vedoucí tábora: David Malát- Králík
  • mobil: 732 946 282
  • e-mail: david.malat@skaut.cz

Kuchyně a jídelna jsou umístěny v centrální zděné/dřevěné budově, která slouží při nevlídném počasí jako teplé zázemí pro hry a program. Součástí tábořiště je studánka s pitnou vodou, umývárna, sprchový kout, suchý záchod, velká louka sloužící k hrám.
Stravování je poskytováno 5 x denně – snídaně, přesnídávka, oběd, odpolední svačina a večeře. Pitný režim je dodržován, děti mají nepřetržitě přístup k pití (šťáva nebo čaj). K svačinám děti
dostávají hlavně ovoce, zeleninu, jogurty, pečivo i sladké oplatky.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

• Doporučený seznam věcí
  • Bezinfekčnost (odevzdat při odjezdu na tábor)
  • Formulář zdravotního posudku lékaře – odevzdat u odjezdu
  • Souhlas rodičů s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte

ODJEZD DĚTÍ DO TÁBORA – 15. ČERVENCE  2017

Sraz účastníků tábora je u skautského střediska (ulice E.Basse) v BUDE DOPLNĚNO

Doprava dětí bude realizována přímým autobusovým spojem z Mostu do Kryštofových Hamrů.

U odjezdu budou vybírány následující dokumenty:

• „Prohlášení rodičů“ – tzv. „bezinfekčnost“
  • „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte“ (dle Vyhl.MZ č.148/2004) (nikoliv očkovací průkaz)
  • „Průkaz zdravotní pojišťovny“ (u posudku lékaře postačují čitelné kopie) (Poprosím, stačí opravdu jen kopie)

PŘÍJEZD DĚTÍ Z TÁBORA – 29. ČERVENCE 2017

Návrat účastníků z tábora je na vlakové nádraží v BUDE UPŘESNĚNO

POZOR, NEPŘEHLÉDNĚTE

Do tábora posílejte děti zdravé! Důležitou náplní programu je pohyb dětí a pobyt v přírodě.

• Jestliže dítě užívalo v posledních 14 dnech nějaké léky, je nutné na tuto skutečnost upozornit při odjezdu, nejlépe sdělením do obálky. Obálku nadepište jménem vašeho dítěte.
  • Stejným způsobem informujte při odjezdu i o lécích, které vaše dítě v současné době užívá a léky předejte vedoucímu tábora při odjezdu.
  • Nejezděte do tábora, netelefonujte dětem. Pro děti je připraven program, který by se tímto narušoval. Dětem pište co nejčastěji a vybavte je tak, aby mohly i ony mohly psát Vám. O Vaše dítě je všestranně postaráno, neposílejte balíčky s ovocem a sladkostmi, neposílejte peníze v dopisech, reklamace při ztrátě nebudou řešeny.
  • Nedávejte dětem do tábora drahé věci a cenné předměty, elektroniku, mobilní telefony (děti nemají k dispozici elektřinu pro jejich dobíjení). Vyvarujete se tak nepříjemnostem při zničení nebo ztrátě. Děti nejsou pojištěny proti zcizení osobních věcí.

Rodič by měl pochopit, že vybavit dítě do tábora mobilem není příliš vhodné zejména z těchto důvodů:

• Přístroj ruší a odvádí pozornost od činnosti v kolektivu.
  • Dítě nemá k dispozici přípojku el. proudu k dobíjení přístroje
  • Není neobvyklá ztráta a poškození

CHARAKTER TÁBORA

• Věková skladba dětí na táboře je od 6 do 15 let. Předpokládaný počet dětí je kolem 40, počet dospělých vedoucích cca 10.
  • Téma letošní celotáborové etapové hry je Ostrov!

Vybavení, které by mělo mít každé dítě:

• vhodný, teplý spacák (pokud možno ne „dekáč“!!, sice každému dáme k dispozici deku, ale přesto je potřeba zajistit opravdu tepelný komfort).
  • karimatka
  • ešus +lžíce+ hrnek (nebo jídelní miska plastová)
  • pokud by jste neměli vhodné zavazadlo (kufr, cestovní taška, krosna), můžeme zapůjčit krosnu (60l).
  • Pozornost věnujte prosím i pevným botám, nejlépe prošlápnutým, v kterých se bude pohodlně chodit a noha bude zpevněná.

ZDRAVOTNÍ DOZOR NA  TÁBOŘE

Tábor bude po celou dobu zajištěn osobou s kvalifikací Zdravotník zotavovacích akcí, který bude mít na starost i podávání osobních léků dětem, které užívají nějaké léky pravidelně (alergici, astma, epilepsie, vitaminy,..).

Proto prosíme o přibalení případných léků Vašeho dítěte do speciální obálky či pouzdra s nadepsaným jménem dítěte a způsobem dávkování léků. Na tyto léky prosím upozorněte v přihlášce a také raději na nádraží, při předávání dalších dokumentů. Pokud má Vaše dítě nějaká omezení i ve stravování (alergie, diety), prosíme o upozornění v přihlášce.

Dále máme zkušenosti, že u některých dětí dochází na táboře k pomočování z jakýchkoliv důvodů (nachlazení, strach dojít na záchod, neurózy,…). Pokud o těchto problémech víte, prosím neváhejte nám to sdělit. Pro nás to není důvod vašemu dítěti odepřít pobyt na táboře, ale můžeme se na to lépe připravit a těmto situacím předcházet a ulehčit i dětem v jejich případném trápení.

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBA TÁBORA

Přihlášení na tábor

• Pro přihlášení na tábor je nutné v termínu do 28. 5. 2017 odevzdat vyplněnou přihlášku, která vám přijde až po vyplnění ZDE.
  • Přihlášky odevzdávejte vedoucím na schůzkách.

Způsob úhrady tábora:

• Tábor prosím uhraďte NEJLÉPE „převodem“ na běžný účet č.270 114 5113/2010. Jako variabilní symbol VŽDY používejte prvních šest číslic rodného čísla dítěte.
  • Jakékoli dotazy k platbám zodpoví hospodář střediska – Václav Rous – 732 285 707.
  • Úhradu tábora proveďte, prosíme, nejpozději do 21. 6. 2017

* Sleva u sourozenců:

• V případě 2 sourozenců = 6.400,- (2 x 3.200 ,- Kč)

1 komentář u „Letní tábor 2017