14/01/2014

Olympiáda vlčat a světlušek 2014

Adobe Photoshop PDF

———————————————————————————————————————————————————————

Fotogalerie z celé akce

Fotogalerie – foto: Petra Černá – Tučňák

———————————————————————————————————————————————————————Přinášíme jedny z posledních informací před příjezdem účastníků Olympiády vlčat a světlušek 2014, která se za týden ve dnech 3. – 5. 10. 2014 uskuteční v Mostě. Akce by se, podle posledních informací, mělo zúčastnit více jak 240 účastníků – sportovců, čtyřicítka doprovodů a čtyřicítka členů servistýmu.

///Informace pro účastníky-týmy///Informace pro servistým akce///

Vytažené informace pro účastníky z informačního bookletu

———————————————————————————————————————————————————————

Nabídka pro vedoucí a doprovody účastníků akce

Na sobotu jsme obdrželi nabídku od jednoho ze sponzorů akce zúčastnit se zcela zdarma tzv. „Uhelného safari“. Jedná se o půldenní výjezd do prostorů zdejšího lomu (Lom ČSA), kde se těží hnědé uhlí (ukázka těžební techniky, rekultivací). Počet účastníků je omezen na 18 osob (starších 12 let), zájemci však musí oželet možnost účasti/fandění na olympiádě. Aktivita by proběhla mezi 9:00 a 15:00. Podmínkou účasti je také pevnější obutí s možností zašpinění (počítat s tím).

V případě zájmu vyplňte, prosím, tento formulářNejpozději do 1.10.2014!!! Získané údaje předáme realizátorovi exkurze k vystavení povolení pro vstup do uzavřených prostorů provozu Lomu ČSA.

Pokud se chcete podívat, co je Uhelné safari, mrkněte sem.

———————————————————————————————————————————————————————

Mostecké skautské středisko bude pořádat další celostátní akci. Tentokrát akci s názvem „Olympiáda vlčat a světlušek.“ Na těchto stránkách se postupně budou objevovat informace týkající se účastníků, pořadatelů, servistýmu a další.

///ZVADLO KE STAŽENÍ///PŘIHLAŠOVÁNÍ///DALŠÍ INFORMACE///SERVISTÝM///

OLYMP_Zvadlo_obrazekCharakteristika akce:  Olympiáda vlčat a světlušek je pilotní akcí svého druhu. Jedná se o víkendové setkání mladších skautů a skautek (tzv. vlčat, světlušek a žabiček) spojené se sportovní náplní. Akce zakončuje (je vyvrcholením) celoročních aktivit zveřejňovaných ve skautském časopise Světýlko. Součástí víkendového sportovního setkání budou, dle zadání Odboru vlčat a světlušek při Výkonné radě Junáka, kolektivní sporty, atletické disciplíny a vodní aktivity. Pořadatel počítá s doplňkovým programem v podobě rukodělných aktivit, dalšího sportovního vyžití, využití možností areálu Benedikt, doprovodného kulturního programu a motivačního symbolického rámce akce.

Cíle a záměty pořadatele: Olympiáda vlčat a světlušek je pilotní celostátní akcí svého druhu. Pořadatel si stanovil cíle, kterých by rád v rámci realizace akce dosáhl.

  • podpora sportu a pohybu v činnosti skautských oddílů – smeček a rojů v rámci organizace Junák
  • podpora zdravé soutěživosti dětí, týmového ducha a myšlenky fair play
  • realizovat zajímavý atraktivní doprovodný program a symbolický rámec
  • umožnit seznámení s mnohdy neprávem opomíjenou lokalitou mostecka a jeho širšího okolí
  • připravit atraktivní prostředí pro realizaci sportovních disciplín
  • zprostředkovat setkání šestek a rojů
  • osvěta v oblasti sportu a souvisejících oblastech
  • představení a zavedení možného vhodného zapracování nových tzv. odborek – vlčků a světýlek, týkajících se zaměření akce a možnost jejich splnění

Místo konání: Vlastní průběh víkendového setkání se zaměřením na sport se bude odehrávat ve sportovně rekreačním areálu Benedikt, poblíž města Mostu. Sportovní areál je umístěný v lokalitě býv. hnědouhelného lomu, který byl počátkem 80 let rekultivován (vzniklo zde jezero – vodní nádrž). Nepovedená rekultivace byla v závěru 90 let přeměněna do současné podoby, kdy se zde nachází několik sportovišť, vodní plocha, prostor pro táboření, kemp, restaurace, in-line dráha a prostor pro pořádání kulturních akcí (koncertů). V blízkosti areálu je pak také základní škola, kterou je možné využít pro potřeby vnitřních aktivit a pro ubytování a stravování.

Termín konání: Záměrem pořadatele je uskutečnit akci v první polovině října 2014, pravděpodobně o víkendu 3. – 5. 10. 2014.

Účastníci (cílová skupina): Cílovou skupinou účastníků akce jsou děti z mladších skautských oddílů (věk 7 – 11 let) z celé republiky. Předpokládaný počet účastníků je 220 – 260 osob.

Pořadatel: Junák – středisko 425.01 Most ve spolupráci se skautskými středisky v Litvínově a Lounech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *