20/05/2013

Střediskový víkend 2013

Základna v Krásné Lípě odolala náporu mosteckých skautů, … aneb středisková výprava 1.-3.11.2013

Stodvacetjedna. To byl počet účastníků celostřediskové výpravy mosteckých skautů. Na základnu ČSOP Krásný Buk v Krásné Lípě, v srdci Českosaského Švýcarska vyrazili členové všech oddílů střediska od nejmladších předškoláků – Medvíďat, přes vlčata a světlušky, skauty, skautky a rovery z oddílů Šídla, Dravci a Čtyřlístek po nejstarší členy klubu dospělých Uroboros, kteří nad akcí zároveň převzali zášťitu. Zvláštností celé akce pak byla účast rodičů dětí.

2013_krásnáLípa_web4

Pro účastníky víkendového střediskového jamboree byl připrven bohatý program poskládaný z poznávacích aktivit, jako například prohlídka Domu Českosaského Švýcarska v Krásné Lípě či procházka do malebného Kyjovského údolí spojená s průchody skalsními stezkami. Velká část programu byla věnována seznamovacím hrám, společným aktivitám a soutěžení mezi oddíly – vlakové hříčky nebo stezka ve skalách či drobné oddílové hry a hříčky. Na večery pak bylo připraveno rukodělné vyrábění, opékání buřtů, noční stezka odvahy nebo samostatný program pro rodiče. Celý víkend pak podtrhlo skvělé jídlo, které vykouzlil kuchyňtým akce.

Příjemnou atmosféru historicky nejpočetnější víkendové výpravy mosteckých skautů nezkazilo ani špatné počasí, složitější způsob přepravy většího množství lidí či drobné potíže způsobené techickými problémy základny.

Střediskový víkend 2013 – informace

Ve dnech 1. – 3. 11. 2013 se uskuteční střediskový víkend. Víkend určený velkému setkání všech oddílů ve středisku, ale také víkend určený k setkání rodičů. Pojeďte s námi na víkendovou výpravu.

Termín: 1. – 3. 11. 2013

Místo konání: Základna ČSOP Tilia, Krásný BUK v Krásné Lípě (odkaz)

Předpokládaná cena: 300,- /osobu (v ceně jídlo, ubytování – chata, plyn, voda, elektřina a doprava)

Program: připravujeme program pro všechny kategorie účastníků. Chybět nebudou výlety do okolí, soutěžní klání mezi oddíly, ale také mezi dětmi a rodiči. K návštěvě se nabízí Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě nebo malebné údolí Křinického potoka v Kyjově. Podrobnější program bude připraven podle předběžných přihlášek.

Poznámka k dopravě: podle počtu přihlášených budeme řešit buď hromadnou dopravu BUSem nebo bude zvolena jiná varianta

STARTUJEME PŘIHLAŠOVÁNÍ (od 1. 6. 2013) – V PŘÍPADĚ ZÁJMU VYPLŇTE PŘIHLÁŠKU A ODEVZDEJTE NA STŘEDISKU DO PŘIPRAVENÉ PAPÍROVÉ KRABICE