10/11/2011

Oslavy 100 let v roce 2012

Kromě běžné oddílové činnosti nás v roce 2012 budou provázet především oslavy významného výročí doby od založení našeho hnutí. Je tomu již 100 let od doby, kdy první skauti tábořili v lesích u hájenky na Lipnicku. Toto významné výročí si mostečtí skauti připomenou hned několikrát během roku.

V rámci oslav budeme připravovat zajímavé aktivity na zářijové Mostecké slavnosti, v listopadu se pak představíme v mosteckém muzeu se skautskou výstavou prezentující naši činnost. Stoleté výročí prolíná také již běžící střediskovou soutěž.

Ke 100 letům dále připravujeme další vysazování několika stromů, hru pro veřejnost – geocaching či speciální edici nášivky, kterou bude možné získat za zdolání desítky vrcholů na Mostecku. V červnu pak vyvrcholí středisková soutěž.

Logo k oslavám 100 let

Pro příležitost připomenutí významného výročí jsme připravili speciální logo, které nás bude provázet celým rokem.

10 stromů ke sto letům

Na Mostecku existovalo v minulosti více skautských středisek. Chceme si jejich působení připomenout. V každém městě či obci, kde kdysi působily a existovaly skautské oddíly vysadíme během roku 2012 jeden strom.

V roce 2011 se to již podařilo v Nové vsi v Krušných horách a v Hoře svaté Kateřiny a také již v Mostě.

Výstava ke sto letům

Poslední velká skautská výstava se v Mostě uskutečnila v roce 2001/2002. Není lepší příležitost než významné výročí sta let. Proto připravujeme ve spolupráci s okresním muzeem v Mostě skautskou výstavu na přelom října/listopadu 2012.

Skautské geokešky

Vyznáte se v Mostě? Znáte zajímavá místa v Mostě a jeho okolí? My také. Připravujeme obdobu oblíbené celosvětové hry geocaching. Na našich stránkách si během jarních měsíců roku 2012 budete moci stáhnout souřadnice skautských „kešek“ a vydat se s GPSkou najít poklad 🙂

Soutěž pro veřejnost

Soutěžit se skauty budou moci úplně všichni. Počínaje únorem vyhlásíme soutěž pro veřejnost. Zapojte se do soutěže a vyhrajte pěknou cenu!

Středisková soutěž

Celé středisko soutěží již v zahájené soutěži, která běží od října 2011. Cílem soutěže je připomenout všem dlouholetou historii a kořeny skautského hnutí, poměřit své síly a zúčastnit se akce za odměnu.

10 vrcholů regionu

Speciální odznak nebo nášivka čeká na toho, kdo splní podmínky náročné zkoušky. Počínaje dubnem zveřejníme na našich stránkách podmínky získání ocenění za zdolání 10 vrcholů v regionu Mostecka. Na našich stránkách budou ke stažení souřadnice vrcholů a podmínky pro získání odznaku nebo nášivky.

Celostátní kolo závodu vlčat a světlušek

V září roku 2012 se na Mostecku (v Litvínově a Oseku) uskuteční mimořádná akce – celostátní kolo skautského závodu – Závod vlčat a světlušek 2012. Na Mostecko se sjedou vítězné hlídky 15 krajských kol z celé ČR a poměří své síly v celostátním klání, které pořádají v roce 2012 skauti z Litvínova, Mostu a Loun. Významnější akce na Mostecku s v historii dosud nekonala.

Mostecké slavnosti

V rámci již tradičních Mosteckých slavností se představíme v širším měřítku. Navštivte v září náš areál poskládaný ze skautských podsadových stanů, polní kuchyně, atrakcí a soutěží. Budeme se na vás těšit.