Slovenského národního povstání 1191, Most
info@skautimost.cz

Obnova 2011

[singlepic id=1317 w=320 h=240 float=none]

Naše organizace si v roce 2011 připomíná vstup do třetí dekády  svého svobodného fungování v rámci výchovy dětí a mládeže v propracovaném systému skautského hnutí. V celostátním měřítku si v roce 2011 připomínáme přesně 100 let své existence. Dvacet let uplynulo od sametové revoluce a od znovuobnovení činnosti skautských oddílů na Mostecku. My bychom do dalších let rádi vkročili jako moderní organizace s výrazně propracovaným programem pro široké spektrum dětí a mladých lidí zakládajících na svých tradicích z minulých let, která je však otevřená moderním prvkům, vnímá změny ve společnosti a ve výchově.

[nggallery id=47]

Uskutečněním projektu “Obnova 2011” bychom rádi přispěli k výše uvedenému cíli a v rámci obnovy stávajícícho zastaralého vybavení, které pro svou činnost dnes využíváme, tomu výrazně přispějeme. Současné vybavení využívá naše organizace již více jak 20 let a většinou se jedná o materiál pořízený armádou či SSM v šedesátých letech minulého století.

Naše organizace se snaží každoročně o obnovu nejnutnějšího vybavení pro svou činnost, jedná se však o finančně extrémně náročnou zátěž v rozpočtu. Celý projekt jsme rozdělili do několika částí a rádi bychom jej realizovali v průběhu jarních a letních měsíců tohoto roku.

• Obnova vybavení kluboven

V našich klubovnách je provozována činnost pravidelně od pondělí do čtvrtka, často také v zimních měsících o víkendech. Vybavení, které je mnohdy staré několik desítek let je již značně zastaralé. Mezi nejnutnější obnovu vybavení v klubovnách řadíme: 20 ks stohovatelných stoliček, 6 ks laviček, 10 ks variabilních stolků.

• Obnova a doplnění sportovního a táborového vybavení střediska

Moderní organizace drží krok s trendy. Rádi bychom do našeho stávajícího programu zařadili nové prvky související se středně extrémními sporty, pohybem a pobytem v přírodě, netradičními sporty apod. V souvislosti s obnovou a doplněním sportovního vybavení bychom rádi pořídili: lakrosové pálky, míče, GPSky, sněžnice, ringo kroužky, frisbee, florbalové hole, vzduchovky a koloběžky.

• Obnova táborového vybavení

Naše současné táborové vybavení pochází převážně z druhé poloviny minulého století. Celkové náklady na obnovu všeho táborového vybavení jsou extrémní. Mezi nejvíce zastaralé vybavení, zařazené do kategorie nutné obnovy řadíme: stanové dílce na podsadové stany, větší plachty na táborové stavby v přírodě a stany určené pro víkendové akce

• Obnova kuchyňského vybavení

V souvislosti s měnícími se legislativními předpisy jsou neziskové organizace nuceny pro investice do obnovy kuchyňského vybavení používané v rámci zotavovacích akcích pro děti a mládež. Mezi ně patří také naše skautské tábory. Rádi bychom v rámci projektu Obnova 2011 obměnili: nerezové hrnce, nádoby na uskladnění potravin, várnice a kanystry na pitnou vodu

• Víkend plný zábavy

Víkendem pro širokou veřejnost bychom rádi představili nové možnosti pro trávení volného času, atraktivní vybavení a program, netradiční soutěže a atrakce. To vše v přírodě i v našich klubovnách. Víkend plný zábavy se uskuteční v říjnu 2011 na Resslu a v budově kluboven na býv. 13 ZS v Mostě. Jeho součástí bude: množství atrakcí a soutěží, cesta k pokladu pro rodiče a děti, soutěžní okruh na koloběžkách, závod pro větší děti v přírodě, prohlídka kluboven a další aktivity.

Jedna odpověď