Slovenského národního povstání 1191, Most
info@skautimost.cz

Stepmania 2011

[singlepic id=1318 w=320 h=240 float=none]

Na trhu se již delší dobu objevují pro děti velice zajímavé „simulátory tanců“. Speciální podložka (Dance pad) se připojí k počítači a nainstaluje se program StepMania, který je ke každé podložce přiložen.. Po spuštění programu StepMania, vyberete skladbu, která se vám líbí a vyhovuje náročností a dále už se jen sledují šipky na monitoru. V horní části obrazovky se nachází 4 statické šipky. Po začátku hry se zdola nahoru začnou pohybovat šipky, které představují taneční kroky. Úkolem je na taneční podložce sešlápnout příslušnou šipku ve chvíli, kdy pohyblivá šipka protne šipku statickou. Na konci počítač přesně vyhodnotí a oznámkuje výkon. Je to skvělý způsob aktivního odpočinku, který spojuje aktivní pohyb a moderní techniku, která je pro dnešní děti lákavá. Zábavnou formou rozvíjí koordinaci, postřeh, cit pro rytmus, ale i celkovou kondičku. Dnešní generace dětí se potýká s nedostatkem pohybu, dětská obezita je často diskutovanou otázkou, toto je možnost, jak děti rozhýbat a ukázat jim radost z pohybu. Výhodou těchto podložek a StepMania programu je možnost nastavení různé náročnosti skladeb. „TančiT“ na podložce tak mohou děti od 5 do 15 let a stále. Tyto podložky jsou finančně náročné a také pro většinu  dětí atraktivní teprve v okamžiku, kdy mohou soutěžit s kamarády na více podložkách současně.

Cíle projektu:

• Umožnit dětem dostatečný výběr her, které jsou pro ně atraktivní
  • Pomoci dětem setkávat se a společně trávit čas nad oblíbenou zábavou
  • Umožnit dětem strávit smysluplné odpoledne s kamarády v příjemném prostředí v době, kdy jsou jejich rodiče v práci

Další cíle:

• Ukázat dětem i další možnosti trávení volného času
  • Rozvoj fantazie a tvůrčího myšlení, rozvoj jemné motoriky

Přínosem akce je smysluplné trávení volného času dětí přiměřeně jejich věku, utváření přátelských vazeb dětí mezi sebou, možnost setkávání dětí v nezávadném příjemném prostředí v době, kdy se jim nemohou věnovat rodiče.

Dalším přínosem je pak zviditelnění existence a práce skautského střediska v Mostě.

Určitými dílčími přínosy dále mohou být:

• umožnit dětem prožít příjemně odpoledne
  • rozvíjet schopnost komunikace dětí, schopnost rozhodovat se v herních situacích
  • rozvíjet fantazii a tvůrčí myšlení při „vyráběcí mánii“
  • zviditelnění skautingu a celoroční činnosti střediska

Cílové skupiny:

• dětská veřejnost ve věku 6-15 let