31/01/2010

8.oddíl Uroboros

Terezínská tryzna 2013. 19. 5.

V neděli 19.5.2013 se uskutečnila Terezínská tryzna. Zájezd na tryznu organizoval Český svaz bojovníků Most za svobodu a mimo nich se zúčastnili také základní školy z Mostu a mostečtí skauti. Slavnostního pietního aktu se zúčastnili také špičky našeho státu v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Během celé akce bylo možné si prohlédnout areál bývalého koncentračního tábora i ghetto a další  terezínské památky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Květen pro veřejnost, 8. 5. 2013

V areálu letní scény na Benediktu se v sobotu 18. května uskutečnila akce s názvem „Květen pro veřejnost“, na které se představily neziskové organizace Mostecka.

[nggallery id=95]

Spolupracovali jsme na Okresním minijamboree dne 8. 5. 2013 v Lounech

Ve středu 8. května se na lounskou „Baštu“ – základnu a klubovny místních skautů – sjela více jak stodvacítka skautů z celého okresu Most a všech jeho středisek. Bylo to vlastně takové první okresní setkání – minijamboree – v novodobé historii okresu Most. Do Loun přijelo 8 hlídek skautů a skatek, dalších 8 hlídek vlčat a světlušek a 6 týmů se zúčastnilo závodu předškoláků a rodičů. Závodů se zúčastnilo celkem 109 dětí a 30 rodičů, na stanovištích a s doprovodem mladších hlídek pomáhalo dalších 39 dobrovolníků.

Jarní grilování

Setkání P. T. P., 8. 5. 2013

Ve středu 8.5.2013 se uskutečnilo jubilejní 20. setkání svazu Pomocných  technických praporů před pamětní deskou  u mosteckého oblastního muzea. Setkání proběhlo za účasti  účastníků  P.T.P., Vojenské posádky ze Žatce, P

Vzpomínky na konec 2.světové války

Vlci a Mufloni uklízeli na Resslu

Spolu se skauty ze Čtyřlístku byl proveden úklid na Resslu.

Medvíďata a skauti sázeli stromky s Primátorem (30. 4. 2013) 

Iniciovali jsme pěknou akci spolu s nejmladšími členy střediska. Vlastního sázení stromků se zúčastnil také pan Primátor Vozka.

Den skautů u památníku A. Novotného v Lomu (27. 4. 2013)

Akce byla zaměřená na skautský památník v Lomu, kde si mostečtí skauti byli  připomenout  hrdinský čin Antonína Novotného z Lomu, zakladatele skautingu na Mostecku. V průběhu akce se  skauti postarali o zeleň u památníku i o vysazené stromy  na místním hřbitově, které společně vysázeli Městským úřadem Lom, kterému patří poděkování.

Oldskauti Přemysla Oráče se sešli u jeho pomníku (24. 4. 2013)

Při příležitosti Dne skautů (24. 4.) se u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích sešli členové klubů Kmene dospělých z Ústeckého kraje.

Oslava Dne skautů (23. 4. 2013)

[nggallery id=93]

Krajský sněm Kmene dospělých proběhl v Mostě (13. 4. 2013)

Skautské středisko Most hostilo  v sobotu 13.4.2013 krajský sněm kmene dospělých. Skauti mají v rámci své organizace  dívčí kmen, chlapecký kmen, kmen dospělých a kmen vodních skautů.

Na krajský sněm se sjeli  skauti z Děčína, Lovosic,Terezína, Ústí nad Labem, Teplic, Benešova nad Ploučnicí a Mostu. Celkem se sněmu zúčastnilo na 20 delegátů. Tématem byla volba krajského zpravodaje a jeho zástupce, kteří prezentují daný kraj v náčelnictvu kmene dospělých.

Oslava Dne sesterství (21.2.2013) 

Společný výlet do Prahy (24. – 26. 3. 2013)

Spolupracujeme s mladými oddíly (zde například na jarním táboře v Hostinném, 9. – 15. 3. 2013)

Spolupořádali jsme 1.střediskový ples (16. 2. 2013)

[nggallery id=89]

Spolupořádali jsme 1.střediskový karneval (9.2.2013)

[nggallery id=88]

Silvestr 2012/2013

I v letošním roce se členové KD Uroboros a jejich rodinní příslušníci, již po osmé sešli na tradičním společném rozloučení se starým rokem. Tentokrát opět na Flájích. Hlavním letošním hitem byla hra „UNO“ a díky tomu, že se hrálo vlastně NON-STOP, nejsou žádné dokumentační fotografie z této akce :(…. ale byla fakt vydařená!!

Video z předání Betlémského světla Primátoru města (20.12.2012)

Vánoční bowling 2012/2013

V neděli 16.prosince se sešli činovníci mosteckého střediska na Bowling. Místem setkání byl motorest  na Benediktu.

Poslední strom ke 100 letům byl vysazen Oldskauty u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích (2. 11. 2012)

V pátek 2. listopadu se členové z řad Klubů kmenů dospělých v Ústeckém kraji sešli u památníku Přemysla Oráče a vysadili zde k příležitosti 100 let od vzniku skautského hnutí v českých zemích lípu. Zajímavostí je, že tato „naše“ skautská lípa bude vyrůstat poblíž stejného stromu zasazeného prezidentem Václavem Havlem.

Vysázeli jsme ke stému výročí společně s primátorem města pět nových stromů (30. 10. 2012)

 • Částečně převzato z On-line verze Mosteckých listů – odkaz zde
 Připravili jsme výstavu ke 100 letům skautingu v oblastním muzeu v Mostě (říjen 2012 – leden 2013)

[nggallery id=81]

Pořádali jsme celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek 2012 (21. – 23. 9. 2012)

[nggallery id=78]

Pomohli jsme se Střediskovým dnem (9. 6. 2012)

[nggallery id=65]

Spolupořádali jsme Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek (1. 5. 2012)

[nggallery id=63]

P. T. P. 2012

V úterý 8. května uctili mostečtí skauti spolu s příslušníky Pomocných technických praporů a členů Svazu bojovníků za svobodu a Konfederace politických vězňů vzpomínku padlých, kteří nepřežili 50 léta a období komunismu.

Bojovníci za svobodu uctili konec 2.světové války

Byli jsme u toho…

… v pondělí 7. května proběhl v Mostě tradiční pietní akt věnovaný vzpomínce na vojáky i civilisty, kteří zahynuli v průběhu druhé světové války. Vzpomínku zahájili někdejší bojovníci za svobodu a jejich příbuzní za přítomnosti primátora města Vlastimila Vozky u památníku Rudé armády u oblastního muzea a pokračovali na starý hřbitov, kde položili věnce u pomníku Rudoarmějců i u pomníku britských letců, který byl slavnostně odhalen letos v dubnu.

Slavností akt byl zakončen v obřadní síni mosteckého magistrátu projevem primátora Vozky a vzdáním cti všem padlým při poslechu české hymny.

Spolupořádali jsme úspěšný rádcovský kurz Fijalová Agama (březen a duben 2012)

[nggallery id=62]

Navštívili jsme Ivančenu (duben 2012)

[nggallery id=61]

Silvestr 2011/2012

Pětice členů KD Uroboros a jejich rodinní příslušníci se již po sedmé sešli na tradičním společném rozloučení se starým rokem. Tentokrát „pouze“ v Mostě (díky pracovním povinnostem). Přesto se společný večer s deskovými hrami a šipkami, společným posezením, vydařil.

Bowling 18. 12. 2011

V době předvánoční se nejen členové Klubu kmene dospělých 8.oddílu Uroboros sešli na tradičním předvánočním bowlení 🙂

Výsledky bowlingového turnaje 2011

Teplice 8. 12. 2011

Ve čtvrtek 8.prosince se v klubovnách teplických skautů uskutečnilo setkání členů klubů kmene dospělých v Ústeckém kraji. V příjemné Vánoční atmosféře při svíčkách, teplém čaji a skvělém cukroví bylo na programu promítání historických i nových filmů se skautskou tématikou a bilancování činnosti v letošním roce.

10 stromů ke 100 letům – 17. 11. 2011

Ve čtvrtek 17. listopadu vysadili mostečtí skauti další z desítky plánovaných stromů k připomenutí výročí 100 let od založení skautského hnutí. V pořadí třetí strom, tentokráte Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), byl vysazen nedaleko přesunutého Děkanského kostela v Mostě ve vznikajícím arboretu.

10 stromů ke 100 letům – 20. 10. 2011

Ve čtvrtek 20. října vyrazila skupina mosteckých skautů na Novou ves v Krušných horách a do Hory svaté Kateřiny. Cílem bylo zasadit první dva stromky při příležitosti oslav 100 let skautingu.

 • Strom v Nové vsi byl vysazen na křižovatce u památníku poblíž bývalé restaurace Výšina. Nutno říci, že je to velice důstojné místo.
 • Strom v Hoře svaté Kateřiny byl vysazen v parčíku pod rozhlednou.

[nggallery id=49]

Uroboros ve Švédku – prázdniny 2011

Celkem sedm účastníků reprezentovalo během srpna mostecké skauty na světovém skautském setkání – tzv. jamboree. Co znamenají olympijské hry pro sportovní svět, to je Jamboree pro svět skautingu. Mladí lidé se setkávají, aby společně zažívali dobrodružství, pracovali, sportovali, mluvili o aktuálních problémech a hledali jejich možná řešení a učili se od sebe navzájem.

Mostečtí skauti navštívili obrovský stanový tábor na jihu Švédska u městečka Kristianstadt během jednodenních návštěv určených všem skautům na celém světě a měli tak možnost poznat a nasát atmosféru tohoto celosvětového setkání. Dále reprezentovala mostecké skauty také členka mezinárodního servistýmu, který zajišťoval chod a průběh celé akce.

Fotogalerie z návštěvy tábořiště Světového Jamboree; Kristianstadt 1. 8. 2011, Švédsko /Foto Komtesa/

[nggallery id=37]

Česká republika vyslala na Jamboree celkem 280 skautů a skautek, kteří kromě tradičních stanových podsad představili na Jamboree ČR zážitkovou hrou o totalitním režimu nebo workshop na téma povodně. Všechny tři české speciality se setkávají s velkým úspěchem a pochvalami skautů z celého světa, kteří už teď plánují jejich realizaci v domovských oddílech. Češi se setkali i se známým skautem a švédským králem Karlem XIV. Gustavem. Jemu i jeho ženě předali český skautský šátek – ten je symbolem skautů na celém světě. „Přeji skautům z ČR, ať si užijí Jamboree a odvezou si domů co nejvíce krásných zážitků, inspirace a nových přátelství,“ zmínila se jeho výsost. „Setkání mladých skautů se samotným králem dokonale vystihuje smysl Jamboree: ukázat, že to, co se často nedaří dospělým – totiž domluvit se – snadno dokáží mladí lidé,“ vysvětluje Veronika Horová, vedoucí české výpravy.

Uroboros na tradičním Silvestru – přelom roku 2010/2011

Šestice členů KD Uroboros a jejich rodinní příslušníci se již po šesté sešli na tradičním společném rozloučení se starým rokem. Tentokrát se čtyřdenní společná výprava konala na Křivoklátě v malebném prostředí zimního hradu, útulné ubytovny Lesů CR s příjemným zázemím ve formě dobrého jídla, pití, programu a aktivit.

Program oddílu

Program oddílu dospělých členů v našem středisku je složen z několika oblastí, kterým se věnujeme:

 • vedení oddílů
 • vedení organizačních jednotek
 • pomoc při středisku
 • vlastní akce

Mezi vlastní akce patří:

 • pravidelná odpolední/večerní setkání
 • jarní vandr
 • společné oslavy Silvestrů
 • kulturní akce

Národní Jamboree 2010 – Miletín u Hořovic

Bylo to první, historické JAMBOREE oldskautů v ČR. Z Ústeckého kraje se účastnilo 17 zástupců. Cílem bylo sejít se s přáteli z jiných koutů republiky, zavzpomínat na společné zážitky a také trochu zkusit sportovat při soutěžích.

Sobotní dopoledne však bylo oficiální, po slavnostním nástupu následoval průvod městem na náměstí, kde až do oběda vyhrávala Královéhradecká skautská kapela, účastník jamboree ve Francii v r.1977. účastníci měli možnost navštívit Erbenovo muzeum nebo cukrárny, kde se daly nakoupit Miletínské modlitbičky, skvělé místní perníčky.

Zejména si zaslouží vyzdvihnout skautský čtyřboj. Vyzdvihnout proto, že ani tak nešlo o body nebo čas, ale byla to prostě LEGRACE! Nezapomenutelný byl také orientační běh v areálu základny. Organizátoři také během soboty zajistili besedy se zajímavými osobnostmi. Chybět samozřejmě nemohla soutěž vyjímání ježka z klece, kde bylo dosaženo neuvěřitelného výkonu 5 sekund! Je však nutno dodat, že ta ježkova klec (dřevěná) byla 1metr velká!

Celkový počet účastníků je těžko odhadnout, stále někdo přijížděl nebo se chystal odjet, ale ta největší množina byla patrně u slavnostního sobotního ohně, odhadem 250 účastníků.

Myslím, že žádný z účastníků nezapomene na oba večerní ohně. V pátek to byl oheň „přátelský“, opravdu moc dobře se u něj sedělo a hlavně zpívalo s kapelou jamboree (Slim, Anděl a Panda. Oheň se podařilo zapálit bratru Márovi z Frýdku jednou jiskřičkou.

V sobotu to pak byl „slavnostní oheň“, který se zapaloval slavnostně pomocí ohně kanadských dřevorubců a pochodní. Ke kapele se přidal i bratr monsignore biskup Radkovský z Plzně. A aby se lépe zpívalo, přijel pěvecký sbor roverů Cantuta.

Monsignore biskup Radkovský z Plzně pak v neděli odsloužil bohoslužbu v krásném místním kostele.

Byl to nezapomenutelný zážitek a opravdu to stálo za to, tak trošku i proto, že se neobyčejně vydařilo počasí (to zajišťoval bratr Hvězdář).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *